Laserovou operaci očí podstupuje a zvažuje stále více lidí na. Jaké jsou její benefity a naopak jaké jsou rizika, kterým se prostřednictvím této operace vystavíte? Tato operace není vhodná pro každého, a proto je třeba se poradit s odborníky před jejím absolvováním. Pokračovat ve čtení „Laserová operace očí – ano nebo ne?“
Důvody, proč neustále pociťujete hlad
Hlad je každodenní společník nejednoho člověka. Pokud však pociťujete hlad často i když nejste po velkém fyzickém výkonu, v těhotenství nebo nemáte premenstruační syndrom, nemělo by to tak být. Cítíte se příliš často nenasycený i přesto, že jste měli velký oběd? Toto je pár důvodů, proč tomu tak je. Přečtěte si o nich a snažte se eliminovat ty, ve kterých se najdete. Pokračovat ve čtení „Důvody, proč neustále pociťujete hlad“
Tipy a triky jak zvládnout menstruaci
Opět jsou zde ty bolestivé dny v měsíci. Bohužel, většina žen neskáče do vody, nesurfujete a nejezdí na kole během své menstruace jak nám to ukazují reklamy na vložky. Bolesti břicha, zad, hlavy, nohou či dokonce zvracení a neschopnost chodit. I takto vypadá menstruace u mnoha žen, které nejsou několik dní v měsíci schopné vůbec fungovat. Řešením jsou často hormonální pilulky nebo analgetika. Vybrali jsme pro vás však několik způsobů, díky kterým dokážete bolesti zmírnit.
Cvičení, doopravdy!
I když je cvičení pravděpodobně poslední věc, která vám napadne, věřte, že je to to nejlepší co můžete pro své tělo udělat. Nepotřebujete zvedat činky ani běžet na běžeckém pásu. Jóga nabízí několik cviků, díky kterým může bolest ustoupit. Na YouTube najdete dokonce celé videa, kde vás trenéři provázejí jednotlivým ásany. Proti bolesti pomáhá poloha dítěte, kterou si můžete udělat ještě příjemnější, pokud se opřete o velký polštář. Stejně si můžete lehnout na záda a přitáhnout si kolena k bradě. Zároveň můžete vyzkoušet i verzi s jedním přitažené kolenem a druhou nataženou nohou.
Dobře fungují i vytočení páteře, ať už v leže nebo v sedě. Pokud sedíte v tureckém sedu položte levou ruku na pravé koleno, pravou ruku za záda a dívejte se za sebe směrem doprava. Následně položte pravou ruku na levé koleno a levou ruku dejte za záda, otočte se doleva a dívejte se za sebe. Podobnou variaci můžete udělat i vleže, nohy skrčíte a položíte je na levou stranu, přičemž pravou ruku natáhnete doprava a budete se na ni dívat. Stejně opačným směrem.
Kočka vás nezklame. Klekněte si na čtyři a dělejte cvik kočky, jak jsme se to učili ještě kdysi ve školce. Nejdříve kočka, která se dívá nahoru a záda má prohnutý dolů – v této pozici se nadechněte. Následně přehněte záda naopak jak to dělá naježená vystrašená kočka, podívejte se dolů a vydechněte. Toto cvičení opakujte, dokud se vám neuleví.
Bylinní poklady
Některé bylinky mají zklidňující účinky a dokonce ovlivňují dělohu, vaječníky a hormony. Dobře vám padne čaj s kontryhele, která působí protizánětlivě a navíc se doporučuje i po porodu, protože pomáhá děloze vrátit se do původního stavu. Šalvie zas pomáhá při návalech horka a bolesti prsou, netřeba to s ní však přehánět. Proti bolestem břicha si udělejte čaj ze sporýše lékařského, který zároveň pozitivně ovlivňuje při nepravidelné menstruaci i při přechodu. Na bolesti břicha a také problémy s trávením zároveň skvěle pomáhá zázvor.
Voňavě a bez bolesti
Aromaterapie je stále oblíbenější při léčení různých nemocí a zdravotních problémů. Nakapejte si do aromalampy esenciální olej z růže nebo šalvěje. Růže podporuje menstruaci, tlumí nevolnosti a pomáhá při bolesti hlavy. Dokonce se doporučuje i při porodu. Šalvie je zase skvělá při duševní únavě, náladovosti, nervozitě a zároveň podporuje Travan a tlumí menstruační bolesti. Nikdy se nespletete ani s levandulí, tato zázračná rostlinka pozitivně ovlivňuje mysl a utišuje bolesti hlavy.
Teplá sprcha a obklady
Na uvolnění stahů dělohy pozitivně ovlivňuje teplota. Na okamžité uvolnění bolesti jděte do sprchy a krouživými pohyby si sprchujte podbřišek a spodní část páteře. Naneštěstí ve sprše nemůžete stát navždy, dobře vám padne i termofor nebo nahřáté ručníky. Pokud máte malého pejska nebo kočičku, kteří nejsou těžcí, můžete si je přitulit. Vám bude lépe, zároveň se uklidníte a vaše zvířátko bude šťastné, že je ve vaší přítomnosti.
Přísun vitamínů a minerálů
Během menstruace vaše tělo potřebuje zdravou výživu. I když na čokoládu máte asi největší chuť, zkuste odolat. Právě sladkosti, jídla z mouky a jiné nezdravosti zatěžují váš organismus. Místo toho si dopřejte hodně chutného ovoce, zeleniny a zejména tekutin. Borůvky jsou například známé tím, že pomáhají při menstruačních křečích. Kromě toho můžete sáhnout po výživových doplňcích, jako je železo, hořčík a vápník.
Změna životního stylu
Ženy, které se pravidelně věnují břišním tancem, józe či kardio cvičením potvrzují, že je jejich menstruace méně bolestivá. Zkuste do svého každodenního života zařadit více sportu. Ruku v ruce s tělesnou aktivitou jde i správná životospráva. Dostatečná hydratace, hodně zeleniny, méně masa, ještě méně sladkostí vám zcela jistě pomohou. Vaše tělo potřebuje množství tekutin, minerálů a vitamínů, aby správně fungovalo.